اخبار > داروهای گیاهی ممنوعه برای مبتلایان به فشار خون فشار خون بالا بیماری که با نام قاتل خاموش هم  شناخته می شود و نتایج یک تحقیق بین‌المللی با همکاری گروهی از محققان و دانشمندان ایرانی درباره  تأثیر تغذیه در مرگ ناشی از بیماری‌های قلبی-متابولیک (بیماری‌های قلبی و عروقی و دیابت و سکته‌های مغزی) در ۲۰ کشور خاورمیانه و شمال آفریقا نشان می‌دهد که فشار خون مهم‌ترین عامل مرگ در اثر این بیماری‌ها در تمام این کشورها است.

 در تمام این کشورها، بیماری‌های قلبی-متابولیک عامل ،۴۳ درصد از مرگ‌های زودرس (زیر هفتاد سال) بوده‌است. در ایران نیز فشار خون بالا مهم‌ترین عامل خطرساز و باعث مرگ دو هزار و ۳۵ نفر در ازای هر یک میلیون نفر جمعیت است.

 در همین رابطه  بعضی از ترکیبات گیاهی که به عناوین مختلف ممکن است مورد استفاده قرار بگیرند می توانند  باعث ایجاد فشار خون بالا در فرد شوند که در ادامه به چند مورد از آن ها اشاره می کنیم .

زنجبیل جزو گیاهان دارویی پرخاصیت و مفید برای پیشگیری و مقابله با بسیاری از بیماری‌ها و مشکلات جسمی است اما برخی افراد به دلیل شرایط ویژه‌ای که دارند باید از مصرف آن پرهیز کنند.زنجبیل برای بسیاری از مشکلات جسمی از ناراحتی‌های گوارشی گرفته تا سرماخوردگی و سرفه مزمن خاصیت درمانی دارد اما حتی برای مصرف این گیاه پرفایده نیز محدودیت‌هایی وجود  دارد و توصیه می شود افراد مبتلا به فشار خون بالا از این گیاه استفاده نکنند .

 شیرین بیان نیز به عنوان گیاهی که در مواردی از جمله  درمان اسپاسم عضلات و تورم، برونشیت، سرفه ، روماتیسم و ورم مفاصل، ورم وزخم معده و اثنی عشر  کاربرد دارد می تواند باعث افزایش فشار خون شود و توصیه می شود که در صورت بالا بودن فشار خون از مصرف شیرین بیان پرهیز شود.

 هم چنین جینکو بایلوبا که به منظور بهبود عملکرد ذهنی مورد استفاده قرار می گیرد نیز باعث افزایش فشار خون میشود و بهتر است  افرادی که فشار خون بالا دارند از این گیاه نیز استفاده نکنند .

گیاه گل راعی  نیز خواص درمانی بسیاری  دارد و امروزه از عصاره آن  در درمان افسردگی  بهره می برند اما باید در نظر داشت که این گیاه می تواند باعث افزایش فشار خون و ضربان قلب شود .

به یاد داشته باشید  بهترین و مطمئن‌ترین راه‌حل، مشاوره با پزشک متخصص و دریافت توصیه‌های متناسب با شرایط هر بیمار است.

 


1398/03/07 ٠٨:٠٥ Notifications ٢٢٢٥٧


خروج

اخبار و اطلاعیه ها

اخبار جدید

تاثیر چاپ نشانگرهای رنگی غذا به ارتقاء سواد سلامت مردم در خصوص تغذیه
برگزاری مراسم زنگ سلامت غذا و توزیع صبحانه سلامت در یکی از مدارس حاشیه شهر زاهدان
آغاز گرامیداشت هفته غذا در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
پیام رییس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان به مناسبت هفته ملی غذا
عناوین روزهای هفته ملی غذا (۲۰لغایت ۲۴مهر ماه)
فراخوان مسابقه موشن گرافیک
توصیه هایی در خصوص "واکسن آنفلوآنزا"
برگزاری دوره آموزشی ویژه مسئولین فنی واحدهای تولیدی تحت پوشش
معدوم سازی بیش از 4000 کیلوگرم مواد خوراکی و آشامیدنی فاسد و تاریخ مصرف گذشته در زاهدان
پیام تبریک رییس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان به مناسبت روز داروساز
توزیع داروهای سهمیه بندی شده براساس عملکرد داروخانه ها
سامانه اطلاعات دارویی کشور، مرجع قیمت گذاری برای داروهاست
اطلاعیه (دستکش غیرمجاز)
خرید داروهای خارجی توسط بیمارستان های تابعه دانشگاه علوم پزشکی زاهدان ممنوع است.
کشف و ضبط محموله بزرگ داروی کمیاب در زاهدان
برگزاری دوره آموزشی یکروزه "قوانین و مقررات ثبت نام تجاری و ثبت اختراع" در مدیریت نظارت و ارزیابی فرآورده ای خوراکی، آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی
برگزاری اولین جلسه "قرارگاه رصد و پایش مستمر وضعیت عرضه و مصرف داروها و تجهیزات مصرفی " توسط معاونت غذا و دارو دانشگاه
اطلاع رسانی درخصوص گزش حشرات
کشف و ضبط ده تن فرآورده خوراکی ناسالم و غیرمجاز در زاهدان
"خود درمانی" را جایگزین "خود مراقبتی" نکنیم

محتوای مرتبط