اخبار > اتحادیه صنف فروشندگان لوازم آرایشی، بهداشتی و تجهیزات پزشکی در استان تشکیل شدبا پیشنهاد معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی زاهدان

به پیشنهاد معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی زاهدان و همکاری سازمان صنعت، معدن و تجارت استان، اتحادیه مستقل صنف فروشندگان لوازم آرایشی، بهداشتی و تجهیزات پزشکی در استان سیستان و بلوچستان تشکیل شد. خانم دکتر فرجیان، سرپرست معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با بیان این مطلب گفت: به منظور ساماندهی وضعیت مراکز عرضه فرآورده های آرایشی و بهداشتی و فروشندگان تجهیزات و ملزومات پزشکی، معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی زاهدان پیشنهاد تشکیل اتحادیه ای مستقل برای این صنف را در جلسه کمیته استانی "ساماندهی عرضه کنندگان فرآورده های آرایشی، بهداشتی، تجهیزات و ملزومات پزشکی استان" مطرح و با موافقت کلیه اعضاء به تصویب رسید. وی در ادامه گفت: سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بعنوان متولی و مسئول پیگیری این موضوع، با ارسال نامه ای، خبر از تشکیل اتحادیه مستقل صنف فروشندگان لوازم آرایشی، بهداشتی و تجهیزات پزشکی در استان داده است. احمد غلامی، دبیر واحد پیشگیری و مبارزه با قاچاق اقلام سلامت محور دانشگاه علوم پزشکی زاهدان نیز در همین رابطه گفت: با توجه به اینکه تعداد مراکز فعال در زمینه عرضه لوازم و فرآورده های آرایشی، بهداشتی، و تجهیزات و ملزومات پزشکی در سطح استان چشمگیر می باشد ولیکن به دلیل نبود اتحادیه ای مستقل برای این صنف، در کار نظارت، ساماندهی و اطلاع رسانی به این واحدها همواره با مشکل مواجه بوده ایم. لذا تشکیل این اتحادیه می تواند بسیاری از مشکلات و موانع موجود را مرتفع سازد. وی گفت: با توجه به اعلام سازمان صنعت، تجارت و معدن استان، رسته های خرده فروشی عطریات، خرده فروشی مواد آرایشی و لوازم آرایشی، خرده فروشی کالا و تجهیزات پزشکی و بیمارستانی، آزمایشگاهی و ارتوپدی از زیر مجموعه اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی، خرازی، صوتی و تصویری خارج و به اتحادیه عرضه کنندگان لوازم و فرآورده های آرایشی، بهداشتی، تجهیزات و ملزومات مصرفی پزشکی منتقل می شوند. گفتنی است جلسه کمیته استانی "ساماندهی عرضه کنندگان فرآورده های آرایشی، بهداشتی، تجهیزات و ملزومات پزشکی استان" پانزدهم مهرماه سال جاری با حضور معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان، جانشین دبیر کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان، مدیر پیشگیری های امنیتی دادگستری کل استان، قاضی تعزیرات حکومتی استان، مدیر نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان، نائب رییس اتاق اصناف استان و نمایندگان پلیس آگاهی استان، پلیس نظارت بر اماکن عمومی استان، پلیس فتا استان، به میزبانی معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی زاهدان برگزار گردید.


1396/08/17 ٠٨:٠١ News, Slider, Other ١٦٧٩٢


خروج

اخبار جدید

برگزاری کمیته فنی و قانونی صدور پروانه های بهداشتی با حضور معاون غذا و دارو دانشگاه
مصاحبه مدیر نظارت بر امور دارو و مخدر با سیمای استانی درخصوص واکسن آنفلوآنزا و مصرف منطقی داروها در سرماخوردگی
همکاری و مشارکت معاونت غذا و دارو در نمایشگاه هفته نیروی انتظامی
توزیع پوستر اطلاع رسانی درخصوص نحوه گزارش عوارض ناخواسته دارویی (َِADR) برای مطب های پزشکان زاهدان
بازدید از فروشگاه های تجهیزات و ملزومات پزشکی در شهر زاهدان
پایش وضعیت خدمات رسانی داروخانه های شبانه روزی زاهدان در شیفت شب
برگزاری نشست هم اندیشی مدیران شرکت های دارویی استان و اعضای هیات مدیره انجمن داروسازان استان
فرآورده‌های تغییر یافته ژنتیکی یا تراریخته (GMO یا Genetically Modified Organisms)
مصرف مکمل های گیاهی: جینکوبایلوبا
سالروز درگذشت دکتر علیرضا مبارکی، معاون فقید غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی زاهدان را به خانواده آن مرحوم، جامعه داروسازی استان و همکاران محترم ایشان تسلیت می گوییم.
بررسی مشکلات بانوان شاغل در واحدهای تولیدی مواد غذایی
بازدید معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی زاهدان از واحدهای تولیدی مواد غذایی زاهدان
حضور دکتر شریعتی فر، سرپرست دفتر برنامه ریزی، بودجه، مدیریت عملکرد و امور استان های سازمان غذا و دارو در زاهدان
برگزاری جلسه با نماینده بیمارستان های خاتم الانبیاء (ص) و علی ابن ابیطالب (ع) زاهدان
برگزاری جلسه با شرکت های پخش دارویی استان
برگزاری دوره آموزشی یکروزه ویژه داروسازان
بازدید سرزده و شبانه معاون غذا و دارو دانشگاه از داروخانه های شبانه روزی زاهدان
کشف و ضبط بیست و یک قلم داروی تاریخ مصرف گذشته قاچاق و غیرمجاز در زاهدان
برگزاری اولین جلسه هم اندیشی دوره های آموزشی آرایشی و بهداشتی در معاونت غذا و دارو
مراکز عرضه محصولات سلامت محور فاقد مجوز توسط اتحادیه مربوطه پلمپ می شوند

محتوای مرتبط